تمام pll ها زیر یک ثانیه !

سلام
من توی این فیلم تمام pll ها رو زیر یک ثانیه زدم.
فرمول هایی هم که استفاده می کنم رو توی فیلم نوشتم .
زمان ها رو هم می تونید از روی لبتاب ببینید.
میانگین همه pll ها 0.77 شد.


ادامه مطلب

سلام این برنامه رو برای پیشرفت در تشخیص نوشتم . تا حالتو تشخیص دادید اسپیس را بزنید تا زمان برای شما ثبت شود …

در منوی بالای برنامه در قسمت category نوع روبیک خود را (2×2 یا 3×3) انتخاب کنید. سپس زمانی که اسپیس رابزنید حالتی را به شما نشان می دهد و زمان هم شروع می شود زمانی که حالتو تشخیص دادید دوباره اسپیس رابزنید تا زمان متوقف و ثبت شود. میانگین شما در قسمت پایین برنامه قابل مشاهده است .در قستی هم می توانید خودتان انتخاب کنید که میانگین چند تا(مثلا 7 تا) از زمان ها را محاسبه کند.

در منوی بالای برنامه و در قسمت option شما می توانید رنگ بندی روبیک را عوض کنید تا شبیه روبیک خودتان شود.همچنین رنگ پس زمینه هم قابل تغییر است.

چند تا عیب داره یکی اینکه زمانی که برنامه را مینیمایز می کنیم و بعد دوباره ماکسیمایز می کنیم هنگ می کند . دیگر اینکه زمان ها و تنظیمات شما پس از بسته شدن برنامه ازبین نمی رود و در جایی ذخیره نمی شود.

اگر یک حالت را نتوانستید تشخیص دهید دکمه show 2D را بزنید تا حالت را به صورت دو بعدی به شما نشان دهد.

دانلود برنامه تشخیص – کلیک کنید

 


ادامه مطلب

سلام

این آموزش در 4 قسمت درست شده است.

مقدمه ی تشخیص سریع PLL(تشخیص pll در یک نگاه):
برای تشخیص pll (از این به بعد) فقط به ردیف روبه رو و راست نگاه می کنیم.(این کار کمک می کنه که pllهارو بایه نگاه و بدون چرخش مکعب تشخیص بدیم.البته باید حالتاشو یاد بگیریم.همه ی این آموزشم یاد دادن این حالتاست).
حالا اگه فقط به ردیف رو برو و راست نگاه کنیم هر pll ,چهار حالت مختلف پیدا میکنه.ما 21 pll داریم و هر pll هم که 4 حالت داره (البته بعضی از pll ها مثل H از همه طرف یه جورند و 4 حالت نداند) پس درکل 84 حالت داریم حالا اگه ما این 84 حالتو یاد بگیرم می تونیم همه ی pll هارو توی یه نگاه و بدون چرخش مکعب تشخیصبدیم . . .

توی این آموزش من pll هارو در گروه هایی بنا به شباهتی که داشتند قرار دادم . ممکنه شما طور دیگه ای pll هارو برای خودتون دسته بندی کنید.

اینم قسمت دوم :

part2
اینم قسمت سوم :

part3

و قسمت پایانی:

part4

اگر سوالی یا نظری یا انتقادی یا … بود هم بگید. ممنون


ادامه مطلب